[dm-modal]
مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی کیفری

یکی از حیطه‌های‌ تخصصی وکالت رسیدگی و هدایت پرونده‌های‌ کیفری است. به طور کلی پرونده‌ها و دعاوی کیفری به آن دسته از دعاوی اطلاق می‌شود که در ارتباط با مسئله جرایم و مجازات‌ها قرار دارند. پرونده‌های‌ کیفری یکی از حساس ترین پرونده‌های‌ مطروحه در حوزه وکالت می‌باشند و رسیدگی به آن‌ها حتما بایستی از طریق وکلا و متخصصین در امر مشاوره کیفری انجام شود‌.

تصور کنید که به عنوان متهم به دادسرا احضار شده اید یا به عنوان بزه دیده و متضرر از یک جرم قصد شکایت از شخص معینی را دارید. طبیعتا در چنین مواردی اشخاص به جهت عدم آشنایی با مراحل و روند دادرسی در پرونده‌های‌ کیفری دچار مشکل می‌شوند و چه بسا علی رغم ذی حق بودن با تضییع حقوق خود مواجه می‌شوند. در واقع در این شرایط است که اهمیت بهره‌مندی از مشاوره کیفری و مشورت با مشاور کیفری متخصص خود را نشان می‌دهد.

با توجه به اهمیت بحث مشاوره کیفری در این مقاله قصد داریم تا ضمن آشنا کردن شما با دعاوی و پرونده‌های‌ کیفری در خصوص وظایف مشاور کیفری بیشتر بدانیم.

 

دعاوی کیفری

به طور کلی منظور از دعاوی و پرونده‌های‌ کیفری آن دسته از دعاوی هستند که در ارتباط با جرایم و مجازات‌ها قرار دارند. در واقع در یک پرونده کیفری بحث از مجرم بودن یا نبودن متهم است. برخی از پرونده‌های‌ کیفری مانند قتل چنان حساس و پیچیده هستند که یک دلیل محکمه پسند می‌تواند سیر پرونده کیفری را به طور کلی تغییر دهد. در واقع نقش وکیل یا مشاور کیفری در دعاوی کیفری همانند یک پزشک متخصص حساس و حیاتی است و یک دلیل می‌تواند مرگ و زندگی متهم را رقم بزند.

به طور کلی دعاوی کیفری در ابتدای امر آن دسته از جرایم و مجازات هایی هستند که در قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین مهم کیفری مانند قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری، قانون مبارزه با مواد مخدر، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و… احصا شده اند.

نام بسیاری از جرایم مانند اختلاس، سرقت اعم از حدی و تعزیری، رابطه نامشروع کم تر از زنا، زنای به عنف، قتل اعم از عمدی و غیر عمدی، تصادفات رانندگی منتهی به جرح و فوت و… برای همگی ما آشناست و در حقیقت آشنایی با عناصر تشکیل دهنده هر جرم و نحوه رسیدگی به آن در دادگاه صالح کیفری همان مسئله‌‌ی مهمی است که یک مشاور کیفری یا وکیل متخصص کیفری در زمینه آن صاحب تخصص شده است.

 

رسیدگی به پرونده‌های‌ کیفری

رسیدگی به پرونده‌های‌ کیفری نیازمند تقدیم شکواییه به دادسرا محل وقوع جرم می‌باشد. تقدیم شکواییه به دادسرا خود امری کاملا تخصصی است که توصیه می‌شود در این رابطه با یک مشاور کیفری یا وکیل کیفری مجرب مشورت کنید.

در حقیقت طرح ادله و مستندات لازم در شکواییه به عنوان اولین گام جهت طرح شکایت نقش بسیار مهمی در پیروزی دعوا خواهد داشت و غالب اشخاص به جهت عدم آگاهی از چنین مسائلی از احقاق حقوق خود باز می‌مانند.

در مواردی نیز ممکن است اشخاص به عنوان متهم نزد دادسرا احضار شده باشند و از حقوق قانونی خود آگاه نباشند در حالی که مشورت با مشاور کیفری یا وکیل کیفری متخصص در چنین مواردی می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

پس از بررسی پرونده در دادسرا نوبت به صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه کیفری صالح می‌رسد توجه داشته باشید که با توجه به نوع جرم و اوضاع و احوال هر پرونده مرجع خاصی صالح به رسیدگی می‌باشد. برای مثال پرونده کیفری ممکن است حسب مورد به دادگاه کیفری یک، دادگاه کیفری دو، دادگاه انقلاب و… ارسال شود.

طبیعتا قواعد و شرایط رسیدگی به دعوای کیفری در هر دادگاه متفاوت از دیگری است و از این حیث حضور و مشورت یک مشاور کیفری یا وکیل متخصص در دعاوی کیفری بسیار حائز اهمیت است.

 

مشاور کیفری متخصص

با بررسی انواع دعاوی و پرونده‌های‌ کیفری نقش یک مشاور کیفری متخصص روشن تر می‌شود. در حقیقت مشاور کیفری به شخصی گفته می‌شود که پس از طی مراحل علمی و عملی لازم در حیطه رسیدگی کیفری به جرایم و مجازات‌های‌ قانونی صاحب تخصص و مهارت شده است و در هنگام مواجهه اشخاص با چالش‌های‌ کیفری می‌تواند راهنمایی امین و دلسوز باشد.

توجه به تخصص مشاور کیفری امری بسیار مهم و کلیدی است. توجه داشته باشید که به توجه به گستردگی حیطه وکالت رسیدگی به هر پرونده توسط مشاور یا وکیل متخصص در همان حوزه دنبال می‌شود. در این خصوص مراجعه به موسسات حقوقی معتبر می‌تواند بسیار راهگشا باشد زیرا موسسات حقوقی از دپارتمان‌های‌ تخصصی تشکیل شده اند و هدایت هر پرونده را به وکیل یا مشاور همان حوزه می‌سپارند.

در این راستا تیم تخصصی مشاورین کیفری موسسه حقوقی ما این اطمینان را به شما خواهد بخشید که با بهره گیری از کارشناسان متخصص و با تجربه در زمینه امور کیفری هر آن چه که در جهت احقاق حقوق شما لازم است را به کار بندد.

 

بهترین مشاور کیفری

در انتخاب بهترین مشاور کیفری توجه داشته باشید که پس از بررسی تخصص و سوابق کاری مشاور کیفری، حس مسئولیت پذیری و حفظ اسرار موکل بسیار اهمیت دارد. در برخی از پرونده‌های‌ کیفری به جهت ارتباط دعاوی با زندگی خصوصی اشخاص غالبا با عدم طرح شکایت بزه دیده مواجه هستیم.

مصداق بارز این امر پرونده‌های‌ مزاحمت و تهدید می‌باشد که مرتکبین حرفه‌ای این جرایم از طریق تهدید به اخاذی از اشخاص می‌پردازند. طبیعتا بهترین مشاور کیفری در خصوص چنین پرونده هایی شخصی است که ضمن دعوت موکل خویش به آرامش، بهترین تصمیم را پیش روی او قرار دهد.

بهترین مشاور کیفری در درجه اول تمام تلاش خود را جهت خروج شما بن بست کیفری به کار خواهد بست و دید واقع بینانه‌ای از سیر پرونده به شما خواهد بخشید و با عناوین واهی چون مشاور کیفری تضمینی در پی فریب شما نخواهد بود.

 

انواع مشاوره کیفری

با وجود نیاز گسترده اشخاص به خدمات مشاوره کیفری، تیم تخصصی مشاورین کیفری ما با هدف تسهیل دسترسی عموم اشخاص به خدمات مشاوره کیفری ارائه این دسته از خدمات را به شیوه‌های‌ حضوری، تلفنی و آنلاین و به صورت کاملا تخصصی دنبال می‌کند.

با وجود مشاوره کیفری آنلاین و حضوری خوشبختانه همه‌‌ی اشخاص در هر زمان و مکان می‌توانند از خدمات تخصصی مشاوره کیفری و مشورت با مشاور کیفری در هنگام مواجهه با فوریت‌های‌ کیفری بهره‌مند شوند. به این منظور شما می‌توانید با متخصصان و مشاوران کیفری سایت ما در ارتباط باشید.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره کیفری کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید