[dm-modal]
مشاوره حقوقی قراردادها

مشاوره حقوقی قراردادها

با تخصصی شدن حوزه قرارداد نویسی و اهمیت بند‌های قراردادی در میان شرکت‌های بزرگ و همین طور اشخاص حقیقی، لازم و بدیهی است که قرارداد نویسی توسط وکیل مجرب قرارداد‌ها یا مشاور امور قرارداد‌ها دنبال شود.

امروزه یک سهل انگاری کوچک در حوزه ی قرارداد نویسی ممکن است متضمن ضرر و زیان‌های هنگفت مالی باشد لذا استفاده از خدمات تخصصی مشاوره قرارداد‌ها و رجوع به حقوقدانان آشنا به حیطه قرارداد نویسی جهت تنظیم یک قرارداد صحیح و به دور از هر گونه ضرر و زیان مالی اهمیت به خصوصی دارد.

با تخصصی شدن حوزه قرارداد نویسی موسسات حقوقی معتبر با ایجاد دپارتمان‌های تخصصی قرارداد نویسی به صورت کاملا حرفه ای و با بهره‌گیری از صاحب نظران امور تنظیم قرارداد‌ها به این امر مهم تحقق بخشیده‌اند.

 

مشاوره تخصصی تنظیم قرارداد‌ها

با تخصصی شدن حیطه وکالت اصولا هر موضوع حقوقی به صورت تخصصی توسط مشاور مجرب در همان حوزه دنبال می‌شود. در حقیقت با گسترش ارتباطات میان اشخاص و طرح مسائل و چالش‌های حقوقی مختلف دیگر مراجعه به وکیل در مفهوم سنتی خود پاسخگوی تمام مسائل حقوقی نیست بلکه لازم است در هر حیطه حقوقی به وکیل و کارشناس حقوقی همان حوزه مراجعه شود.

در این میان گرایش تخصصی قرارداد نویسی با توجه به نقش و اهمیت آن امروزه توسط کارشناسان این حوزه دنبال می‌شود.

طبق قانون مدنی منظور از عقد یا قرارداد، آن است که یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد به امری نمایند و آن امر مورد قبول آنان واقع شود. در حقیقت با تنظیم یک قرارداد تعهدات مختلفی روی دوش طرفین یک عقد قرار می‌گیرد و طرفین به راحتی نمی توانند از زیر بار این تعهدات شانه خالی کنند.

با گذشت زمان و پیچیده تر شدن حوزه قرارداد نویسی دیگر بساط قرارداد‌های شفاهی تقریبا برچیده شده است و تمام قرارداد مهم میان شرکت‌ها و کسب و کار‌های مهم به صورت کتبی و با ذکر جزئیات دقیق صورت می‌پذیرد.

 

نکات مهم در تنظیم قرارداد

عدم رعایت شرایط و تشریفات قانونی در تنظیم یک قرارداد ممکن است قرارداد شما را با ضمانت اجرا‌های حقوقی چون بطلان و عدم نفوذ قرارداد مواجه سازد. توجه داشته باشید که هر قراردادی با توجه به شرایط و اوضاع و احوال حاکم بر آن می‌تواند با قرارداد دیگر متفاوت باشد. طبیعتا آشنایی با فنون نگارش و توجه به بند‌های قراردادی امری است که توسط وکلای امور تنظیم قرارداد‌ها به صورت کاملا حرفه ای دنبال می‌شود و شما را از صحت قرارداد حقوقی و جلوگیری از بروز هر گونه اختلاف احتمالی در آینده مطمئن خواهد ساخت.

به طور کلی هر قراردادی برای انعقاد نیازمند رعایت شرایط شکلی خاصی مانند درج عنوان قرارداد، ذکر طرفین عقد، تعیین مدت قرارداد ، تعیین مبلغ قراردادی، درج وجه التزام، درج شروط قراردادی خاص مد نظر طرفین قرارداد و… می‌باشد که در این خصوص مشاور امور قرارداد‌ها به سبب تجربه کاری بالا در زمینه تنظیم قرارداد‌های حقوقی می‌تواند راهنمای شما باشد.

 

مشاور امور قرارداد‌ها

مشاور امور قرارداد‌ها به وکیل یا کارشناس حقوقی مجرب در حیطه قرارداد نویسی و تنظیم قرارداد‌های حقوقی اطلاق می‌شود که حوزه کاری خود را به این امر به صورت کاملا حرفه ای اختصاص داده است. تخصص گرایی در جامعه مدرن امروزی ایجاب می‌کند که برای هر امر تخصصی به مشاور متخصص آن حوزه مراجعه کنیم.

در انتخاب مشاور حقوقی امور قرارداد‌ها توجه به مهارت و تخصص او در حیطه مسائل حقوقی قراردادنویسی اهمیت دارد. توجه داشته باشید که حوزه کاری وکلا شباهت بسیاری با حوزه کاری پزشکان متخصص دارد همانطور که در هنگام مواجهه با یک بیماری خاص به پزشک متخصص در همان حوزه مراجعه می‌کنیم در هنگام مواجهه با چالش‌های حقوقی نیز لازم است به وکیل یا مشاور حقوقی متخصص در همان حیطه حقوقی مراجعه کنیم.

 

مزایای مشاوره حقوقی قرارداد‌ها

اگر چه عمدتا تنظیم قرارداد‌ها به خصوص قرارداد‌های ملکی در بنگاه‌های معاملاتی املاک انجام می‌شود اما تنظیم قرارداد در موسسات حقوقی از جهت آگاهی متخصصان این حوزه به امور قرارداد نویسی شما را بی نیاز از طرح دعاوی با پروسه طولانی دادرسی خواهد کرد. متاسفانه این تصور وجود دارد که تنها در هنگام مواجهه با بن بست دادرسی می‌توان به وکیل و مشاور حقوقی مجرب مراجعه کرد در حالی که نقش مشاور حقوقی پیش از هر عمل حقوقی می‌تواند بسیار پر رنگ باشد و شما را از طرح دعاوی و ایجاد اختلافات احتمالی دور نگه دارد.

مراجعه به مشاور امور قرارداد‌ها از جهت استحکام روابط قراردادی و اجرای به موقع تعهدات قراردادی می‌تواند مفید فایده باشد.همچنین تنظیم یک قرارداد صحیح با تکیه بر دانش و اصول حقوقی شما را از صرف هزینه و اتلاف وقت در صورت ایجاد اختلافات قراردادی دور نگه می‌دارد.

در این راستا؛ تیم تخصصی مشاورین حقوقی امور تنظیم قرارداد‌ها در موسسه حقوقی ما امکان دسترسی آسان اشخاص به خدمات قراردادنویسی با تکیه بر اصول و موازین حقوقی را فراهم آورده است. بدین منظور و جهت آگاهی بیشتر از شرایط تنظیم قرارداد‌های حقوقی می‌توانید با کارشناسان و مشاورین امور قرارداد‌ها در سایت ما در تماس باشید.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره امور قراردادها کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید