[dm-modal]
مشاور حقوقی

مشاور حقوقی

امروزه با گستردگی و پیچیدگی دعاوی حیطه وکالت پیگیری دعاوی اعم از دعاوی حقوقی و کیفری توسط اشخاص و بدون مشاوره حقوقی تقریبا امکان پذیر نمی‌باشد. در حقیقت اگرچه مطابق با قانون هدایت و پیگیری دعاوی حقوقی توسط وکیل اجباری نیست اما بسیار دیده شده است که اشخاص بدون یاری وکیل مجرب و متخصص با شکست در دعوا علی رغم ذی حق بودن مواجه شده‌اند‌.

نیاز عموم اشخاص جامعه به خدمات مشاوره حقوقی سبب شده است تا ارائه خدمات مشاوره حقوقی از شکل سنتی دفاتر وکالت به شیوه نوین ایجاد موسسات حقوقی معتبر تبدیل شود. در حقیقت با توجه به تنوع پرونده‌های حقوقی لازم است در هر حیطه حقوقی به وکیل متخصص در همان امر مراجعه شود و به همین خاطر موسسات حقوقی با برخورداری از دپارتمان‌های تخصصی به این امر مهم تحقق بخشیده‌اند.

لزوم بهره‌مندی از مشاوره حقوقی طبیعتا با گذشت زمان و گسترش روابط انسانی بیش از پیش درک شده است. در این میان با توجه به اهمیت خاص بهره‌گیری از خدمات مشاوره حقوقی در این نوشتار قصد داریم تا شما را با وظایف مشاور حقوقی و لزوم مشورت خواستن از مشاور حقوقی متخصص بیشتر آشنا کنیم.

 

مشاور حقوقی متخصص

در قدم اول و به منظور آشنایی با خدمات مشاوره حقوقی لازم است با وظایف و نقش مشاور حقوقی متخصص بیشتر آشنا شویم.

به طور کلی مشاور حقوقی به کارشناس مجرب در دعاوی حقوقی گفته می‌شود که پس از طی مراحل علمی و عملی لازم در هدایت و پیگیری پرونده‌های حقوقی صاحب مهارت و تخصص شده است.

امروزه با توجه به تخصصی شدن حوزه وکالت هر مشاور حقوقی در زمینه تخصصی خود فعالیت می‌کند. مشاور حقوقی به طور کلی در هنگام مواجهه شما با چالش‌ها و بن‌بست‌های دادرسی در زمینه‌های مختلفی چون دعاوی ملکی، امور تنظیم قرارداد‌ها، روابط میان موجر و مستاجر، دعاوی انتقال حق سرقفلی و حق کسب، پیشه و تجارت و… می‌تواند راهنمای شما باشد.

در حقیقت حفظ حقوق موکل و دفاع از آن امر بسیار خطیری است که لازم است به متخصص آن حوزه سپرده شود و خوشبختانه با وجود موسسات حقوقی معتبر تمام آن چه که برای احقاق حقوق از دست رفته موکل لازم است فراهم آمده است. در نگاه ابتدایی شاید تصور اولیه آن باشد که بهره‌مندی از خدمات مشاوره حقوقی و مشورت با مشاور حقوقی متخصص شما را متحمل هزینه خواهد کرد اما توجه داشته باشید که عدم مراجعه به مشاور حقوقی می‌تواند شما را متحمل هزینه‌های بیشتر برای مثال هزینه دادرسی مجدد سازد.

 

وظایف مشاور حقوقی

به طور کلی در خصوص وظایف مشاور حقوقی می‌توان موارد زیر را بر شمرد:

  • ارائه دید جامع و واقع بینانه از سیر پرونده حقوقی
  • ارائه بهترین تصمیم ممکن به موکل خویش با تکیه بر توان علمی و تخصص و مهارت خود
  • صداقت و حس مسئولیت‌پذیری بالا برای برون رفت از چالش حقوقی
  • توجه به حریم خصوصی اشخاص در پرونده‌هایی که در ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با حریم خصوصی شخص قرار دارند.
  • دعوت موکل خویش به آرامش در هنگام مواجهه با بن بست‌های دادرسی

 

بهترین مشاور حقوقی

طبیعتا در هنگام انتخاب بهترین مشاور حقوقی ممکن است دچار سردرگمی شوید. در واقع با وجود موسسات حقوقی متعدد انتخاب بهترین مشاور حقوقی ممکن است دشوار به نظر برسد اما توجه داشته باشید که بررسی رزومه کاری مشاور حقوقی و میزان موفقیت او در هدایت و پیگیری پرونده‌های حقوقی می‌تواند بسیار کارساز باشد.

در انتخاب بهترین مشاور حقوقی، تخصص حرف اول را می زند! طبیعتا وکیل یا مشاوری که در زمینه دعاوی کیفری و جرایم و مجازات‌ها صاحب تخصص است نمی‌تواند به هدایت پرونده‌های حقوقی و ملکی بپردازد و بالعکس. در حقیقت تخصص‌گرایی در رشته حقوق و حیطه وکالت با تاسیس موسسات حقوقی معتبر خود را بهتر نشان داده است.

تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما این امکان را برای شما فراهم کرده اند تا بدون کوچک‌ترین دغدغه در زمینه تخصص و مهارت وکیل یا مشاور حقوقی در حوزه پرونده مربوطه بتوانید با متخصصین هر حوزه مشورت کنید. در حقیقت وجود دپارتمان‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف حقوقی و حضور صاحب نظران و متخصصان حقوقی هر حوزه، شما را از جهت تخصص و مهارت وکیل مطمئن خواهد کرد.

 

مشاور حقوقی در تهران

تیم تخصصی وکلا و مشاورین حقوقی ما با به کارگیری انواع روش‌های مشاوره حقوقی آنلاین، تلفنی و حضوری امکان دسترسی اشخاص در هر زمان و مکان به خدمات مشاوره حقوقی را فراهم آورده‌اند.

طبیعتا در موارد مواجهه با فوریت‌های حقوقی مشاوره‌های حقوقی آنلاین و تلفنی می‌تواند بسیار کلیدی و موثر واقع شود. همچنین در موارد بسیاری اشخاص مایل به مراجعه حضوری و طرح مسائل خود با وکیل و مشاوره حقوقی به صورت حضوری هستند. در این راستا تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما می تواند در حل مسائل حقوقی و احقاق حقوق شما در مقام راهنمای امین شما باشد و بهترین تصمیم ممکن را پیش روی شما قرار دهد.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره حقوقی کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید