[dm-modal]
مشاوره حقوقی تعزیرات

مشاوره حقوقی تعزیرات

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در خرید یک کالا با تخلفات اقتصادی مانند گران فروشی، کم فروشی و احتکار، درج نکردن قیمت و… مواجه شوید. رسیدگی به این دسته از تخلفات با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از تخلفات اقتصادی در صلاحیت سازمانی به نام سازمان تعزیرات حکومتی می‌باشد.

طرح شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی و رسیدگی به تخلفات اقتصادی در این مرجع، تابع تشریفات خاص قانونی است که غالب اشخاص به جهت عدم آگاهی از این تشریفات با تضییع حقوق خود مواجه می‌شوند لذا لازم است در خصوص طرح شکایت نزد سازمان تعزیرات حکومتی حتما با مشاور تعزیرات متخصص و مجرب مشورت کنید.

 

سازمان تعزیرات حکومتی

به طور کلی سازمان تعزیرات حکومتی مرجع اصلی رسیدگی به تخلفات اقتصادی می‌باشد. صلاحیت و نحوه رسیدگی به تخلفات اقتصادی در سازمان تعزیرات حکومتی در قانونی تحت عنوان قانون تعزیرات حکومتی پیش‌بینی شده است.‌

از جمله مواردی که در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی قرار دارد می‌توانیم به رسیدگی به تخلفات اقتصادی مانند احتکار، گران فروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه، درج نکردن قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب و بهره‌برداری و… اشاره کنیم.

در واقع مقابله با تخلفات اقتصادی از جهت حفظ سلامت اقتصادی جامعه نقش بسیار مهم و کلیدی دارد. توجه داشته باشید که سازمان تعزیرات حکومتی صرفا وظیفه رسیدگی به تخلفات اقتصادی را دارد بنابراین اگر با جرایم اقتصادی و مالی مختلف مانند کلاهبرداری، خیانت در امانت و… مواجه شویم مرجع صالح به رسیدگی در قدم اول دادسرا و پس از آن حسب مورد دادگاه کیفری یک یا دو خواهد بود.

 

طرح شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی

رسیدگی به تخلفات اقتصادی در سازمان تعزیرات حکومتی در قدم اول نیازمند طرح شکایت است. پس از آن مطابق با آیین‌نامه اجرایی قانون تعزیرات حکومتی رسیدگی در شعب بدوی سازمان تعزیرات حکومتی آغاز می‌شود.

شروع به رسیدگی به پرونده‌های تعزیرات در سازمان تعزیرات حکومتی حسب مورد با گزارش ماموران سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت کالا و توزیع آن و خدمات، شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، گزارش سازمان بازرسی کل کشور و سایر مراجع قضایی و دولتی و انتظامی، اخبار گزارش‌های مردمی و… انجام می‌شود.

در سازمان تعزیرات حکومتی مانند سایر مراجع قضایی امکان اعتراض به آرای بدوی صادر شده وجود دارد. بنابراین با رعایت شرایط قانونی امکان تجدید نظر خواهی و اعاده دادرسی وجود دارد که البته آشنایی با مراحل و تشریفات لازم در خصوص اعتراض به آرای بدوی سازمان تعزیرات حکومتی مشورت با مشاور تعزیرات متخصص را می‌طلبد.

مطابق با آیین‌نامه اجرایی تعزیرات حکومتی، آرا شعب بدوی در مواردی که مجازات پیش‌بینی شده در قانون برای هر بار تا دو میلیون ریال جریمه باشد قطعی و از ناحیه محکوم علیه نسبت به مازاد ان قابل تجدیدنظرخواهی است.

آراء شعب بدوی در موارد خاص به پیشنهاد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و تایید وزیر دادگستری قابل تجدیدنظر خواهد بود.

طبیعتا پس از قطعیت رای سازمان تعزیرات حکومتی نوبت به اجرای احکام صادره از این سازمان می‌رسد. توجه داشته باشید که اجرای احکام تعزیرات حکومتی نیز تابع تشریفات خاصی است و مشورت با مشاور تعزیرات یا وکیل متخصص در هدایت پرونده‌های تعزیرات حکومتی را می‌طلبد.

 

مشاور تعزیرات متخصص

از آنجا که طرح شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی و قواعد ناظر بر آن با قواعد رسیدگی در سایر مراجع حقوقی و کیفری متفاوت است لذا مشورت با مشاور تعزیرات متخصص بدیهی است. مشاور تعزیرات متخصص شخص کارشناسی است که با تجربه ی چندین ساله در زمینه هدایت و پیگیری پرونده‌های تعزیرات می‌تواند در اسرع وقت شما را در به مقصد رساندن پرونده‌های تعزیرات یاری کند.

به طور کلی با وجود گستردگی دعاوی مطرح در حوزه وکالت و تخصص‌گرایی در جامعه مدرن امروزی رجوع به متخصص هر حیطه امری بدیهی است. در این میان مشاور تعزیرات به صورت کاملا تخصصی به هدایت پرونده‌های تعزیرات می‌پردازد. توجه داشته باشید که بررسی رزومه کاری مشاور تعزیرات و میزان موفقیت او در هدایت پرونده‌های تعزیرات می‌تواند شما را از تخصص مشاور تعزیرات مطمئن سازد.

 

انواع مشاوره تعزیرات

تیم تخصصی مشاورین تعزیرات ما با تجربه کاری بالا در احقاق حقوق موکل در پرونده‌های تعزیرات می‌تواند یاری رسان شما در اخذ نتیجه مطلوب باشد. در این راستا و با هدف بهره‌مندی عموم اشخاص جامعه از خدمات مشاوره حقوقی تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما با برخورداری از دپارتمان تخصصی مشاوره تعزیرات به شیوه‌های مختلف مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره تعزیرات کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید