[dm-modal]
مشاوره حقوقی بیمه

مشاوره حقوقی بیمه

ایجاد حوادث غیر مترقبه امری است که ممکن است هر شخصی دچار آن شود امروزه  وجود بیمه و بهره‌گیری از قوانین و مقررات حاکم بر بیمه می‌تواند در جبران خسارات مالی و بدنی ناشی از حوادث ناگوار نقش پررنگی داشته باشد. در حقیقت امروزه اهمیت بیمه و استفاده از مشاوره حقوقی بیمه بر کسی پوشیده نیست.

 اما توجه به مقررات قانونی بیمه‌های مختلف در احقاق حقوق اشخاص نقش بسیار مهمی دارد که غالب افراد به سبب ناآگاهی از قوانین ناظر بر عقد بیمه ممکن است با تضییع حقوق خود مواجه شوند به همین جهت استفاده از مشاوره تخصصی حقوقی در زمینه قوانین ناظر بر بیمه دارای اهمیت بسیار است.

 

بیمه در قانون

بیمه در درجه اول یک عقد یا قرارداد محسوب می‌شود که در آن با دو طرف عمده به نام بیمه‌گذار و بیمه‌گر مواجه هستیم. منظور از بیمه‌گر شرکت بیمه می باشد و منظور از بیمه‌گذار شخصی است که با شرکت بیمه قرارداد بیمه منعقد کرده است.

در قوانین و مقررات مختلف اشخاص ملزم به انعقاد قرارداد بیمه شده‌اند برای مثال می‌توان به ماده ۱۳ قانون مسئولیت مدنی در خصوص بیمه از طرف کارفرمایان اشاره کرد. مطابق با این ماده قانونی، کارفرمایان مکلف‌اند تمام کارگران و کارکنان اداری خود را در مقابل خسارات وارد از ناحیه آنان به اشخاص ثالث بیمه کنند.

بدیهی است که هدف قانون‌گذار در مورد بالا آن است که اشخاص ثالثی که متحمل ضرر و زیان از ناحیه کارگران شده‌اند با روند ساده‌تری جبران ضرر و زیان وارد به خود را خواستار شوند.

یکی دیگر از مهم‌ترین قرارداد‌های بیمه که در ضمن قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه به تشریح و تدقیق بررسی شده است بحث بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه می‌باشد. طبیعتا نقش بیمه خودرو در خصوص تصادفات رانندگی و جبران خسارات بدنی و مالی بسیار پررنگ و کلیدی است که مشاور بیمه متخصص به جهت تجربه چندین ساله در این خصوص می‌تواند شما را به نحو احسن یاری نماید.

از دیگر انواع قرارداد‌های بیمه می‌توان به بیمه مسافرتی، بیمه عمر، بیمه تامین اجتماعی، بیمه حوادث، بیمه بیکاری و… اشاره کرد که طبیعتا تنظیم هر یک از این قرارداد‌های بیمه دارای آثار حقوقی خاص خود است که یک مشاور بیمه متخصص می‌تواند شما را در خصوص آن راهنمایی کند.

 

مشاوره حقوقی بیمه

با تخصصی شدن حوزه وکالت و وجود گرایش‌های تخصصی رشته حقوق لازم است پیگیری و هدایت هر مسئله و چالش حقوقی به متخصص همان حوزه سپرده شود. به همین جهت تشکیل موسسات حقوقی معتبر با برخورداری از دپارتمان‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف حقوقی می‌تواند امری مهم باشد. در این راستا تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما با برخورداری از دپارتمان تخصصی مشاوره حقوقی بیمه می تواند راهنمای شما در چالش‌های مختلف حقوقی در زمینه قرارداد بیمه و نحوه طرح و هدایت دعاوی میان بیمه‌گر و بیمه‌گذار باشد.

تنظیم قرارداد بیمه با شرکت های مختلف بیمه نیازمند بهره‌گیری از مشاوره تخصصی حقوقی در زمینه بیمه است زیرا عدم توجه به بند های قرارداد بیمه و به خصوص تعهدات بیمه‌گر می‌تواند منجر به خسارت مالی بیمه‌گذار شود لذا استفاده از مشاوره حقوقی بیمه در احقاق حقوق اشخاص نقشی مهم دارد.

مشاوره حقوقی بیمه تنها در خصوص تنظیم قرارداد بیمه کاربرد ندارد بلکه در طرح دعاوی و شکایات میان بیمه‌گر و بیمه‌گذار از نقشی کلیدی برخوردار است. با توجه به پیچیدگی و تشریفات خاص طرح دعاوی استفاده از مشاوره حقوقی بیمه جهت موفقیت پرونده‌های مرتبط با دعاوی میان بیمه گر و بیمه گذار ضروری به نظر می‌رسد.

 

مشاور بیمه متخصص

مشاور بیمه متخصص در درجه اول یک کارشناس حقوقی مجرب است که فعالیت تخصصی خود را در زمینه امور بیمه و آثار حقوقی آن پیگیری می‌کند. با توجه به وضع قوانین متعدد در حوزه بیمه آگاهی و اشراف نسبت به این دسته از مقررات برای احقاق حقوق موکل ضروری است که مشاور حقوقی بیمه با چندین سال سابقه در حیطه دعاوی و پرونده‌های بیمه می‌تواند راهنمای شما باشد.

توجه به تخصص و رزومه کاری مشاور بیمه متخصص جهت اطمینان از مهارت مشاور حقوقی در امر بیمه و به روز بودن او ضروری است.

مشاور بیمه متخصص در زمینه‌های مختلفی مانند تنظیم قرارداد بیمه، ارائه راهکار در هنگام مواجهه اشخاص با بحران‌ها و چالش‌های بیمه، شرایط بیمه در موارد مختلف ‌و… به فعالیت تخصصی می‌پردازد.

 

انواع مشاوره تخصصی بیمه

با گسترش روابط میان اشخاص و پیچیده‌تر شدن قواعد ناظر بر بیمه امروزه مشاوره تخصصی بیمه به شیوه‌های مختلف و با جدیت تمام توسط غالب موسسات حقوقی معتبر دنبال می‌شود. تخصصی شدن امور حقوقی بیمه در جامعه مدرن امروزی تا حدی بوده است که برخی از موسسات حقوقی فعالیت خود را به صورت انحصاری به امور حقوقی بیمه اختصاص داده‌اند.

در این راستا؛ تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما با برخورداری از کادر مجرب وکلا و مشاورین حقوقی متخصص در امر بیمه به صورت‌های مختلف مانند مشاوره حقوقی آنلاین، تلفنی و حضوری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

 

نتیجه‌گیری

با تخصصی شدن امور حقوقی بیمه بسیاری از موسسات حقوقی با ایجاد دپارتمان‌های تخصصی در زمینه بیمه به حل مسائل و مشکلات حقوقی اشخاص در هنگام مواجهه با بحران‌ها و چالش‌های امر بیمه می‌پردازند. اگر چه قوانین متعددی در زمینه بیمه وضع شده است اما اشراف کامل به این دسته از مقررات و آگاهی از رویه مراجع مختلف در خصوص دعاوی میان بیمه‌گر و بیمه‌گذار نیازمند مراجعه به متخصص حقوقی در زمینه بیمه می‌باشد. بدین منظور شما می‌توانید با مشاورین حقوقی بیمه موسسه حقوقی ما با ارائه انواع خدمات تخصصی بیمه و پاسخگویی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در تماس باشید.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره بیمه کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید