[dm-modal]
مشاوره حقوقی املاک

مشاوره حقوقی املاک

اگرچه غالب اشخاص با شنیدن واژه مشاوره املاک و معاملات ملکی به یاد انواع بنگاه‌های معاملات ملکی می‌افتند اما توجه داشته باشید که بررسی ابعاد حقوقی هر یک از معاملات ملکی خود امری بسیار مهم و تخصصی است که متاسفانه طرفین یک قرارداد ملکی نسبت به آن بی توجه هستند و عدم توجه به آثار حقوقی معاملات ملکی می‌تواند منجر به طرح اختلافات در مراجع قضایی مختلف گردد.

با توجه به این که معاملات ملکی مختلف مانند خرید و فروش آپارتمان، اجاره املاک و… از جمله معاملات رایج و متداول میان اشخاص هستند و در عین حال پرونده‌های حقوقی مرتبط با معاملات ملکی از پیچیدگی و ظرافت‌های خاص خود برخوردار است توصیه می‌شود در خصوص انواع دعاوی و معاملات ملکی با مشاور املاک مجرب مشورت نمایید.

 

مشاوره حقوقی املاک

منظور از مشاوره حقوقی املاک، مشاوره تخصصی در زمینه تنظیم قرارداد‌های معاملاتی ملک، ارائه مشاوره حقوقی در زمینه هدایت و پیگیری دعاوی و پرونده‌های ملکی و اتخاذ بهترین تصمیم ممکن با آگاهی از ابعاد حقوقی هر پرونده ملکی می‌باشد.

به طور کلی در زمینه مشاوره حقوقی املاک عمده قوانین و مقرراتی که وکیل متخصص در دعاوی ملکی با آن سروکار دارد قوانین و مقرراتی مانند قانون مدنی، قانون روابط موجر و مستاجر سال ۷۶ و ۵۶، قانون پیش فروش آپارتمان، قانون ثبت و… می‌باشد.

بهره‌گیری از مشاوره حقوقی تخصصی در حوزه تنظیم قرارداد‌های ملکی این مزیت را دارد که شما را بروز اختلافات احتمالی در قرارداد و طرح دعوای حقوقی در مراجع صالح قضایی بی‌نیاز خواهد کرد. در واقع معاملات ملکی یکی از حساس ترین معاملات میان اشخاص جامعه محسوب می شود که یک سهل انگاری در آن ممکن است آثار حقوقی بسیاری برای طرفین قرارداد داشته باشد و چه بسا اشخاصی که با بی توجهی نسبت به این دسته از معاملات با ضرر و زیان‌های مالی جبران ناپذیر مواجه شده‌اند.

 

مشاور املاک متخصص

توجه داشته باشید که حوزه تخصصی وکالت دارای شاخه‌ها و گرایش‌های مختلفی است و لازم است در خصوص هر دعوای حقوقی یا کیفری به وکیل و مشاور حقوقی متخصص در همان حیطه مراجعه کنید. در این میان مشاور املاک متخصص شخصی است که با تجربه ی طولانی در حیطه پیگیری دعاوی و پرونده‌های ملکی صاحب تخصص شده است و با تکیه بر دانش خود می‌تواند بهترین اقدام ممکن را در مواجهه موکل خویش با چالش‌ها و بن بست‌های دادرسی ارائه نماید.

مشاور املاک متخصص با احاطه و اشراف کامل به قوانین و مقررات ملکی می تواند در تنظیم قرارداد‌های ملکی به دور از هر گونه اختلاف احتمالی در آینده میان طرفین قرارداد نقش موثری داشته باشد. همچنین در صورت بروز اختلافات احتمالی در قرارداد و لزوم طرح دعوای حقوقی می‌تواند راهنمای شما در اتخاذ بهترین تصمیم ممکن باشد.

در مواردی متاسفانه معاملات ملکی ممکن است با چالش های کیفری مانند کلاهبرداری در معاملات ملکی، معامله معارض و جعل اسناد ملکی و… مواجه شود که طبیعتا حضور مشاور املاک متخصص می تواند بسیار راهگشا و مفید فایده باشد.

 

انواع مشاوره حقوقی املاک

امروزه با هدف دسترسی افراد جامعه به خدمات حقوقی تخصصی، موسسات حقوقی معتبر با بهره‌گیری از دپارتمان‌های تخصصی و حضور کارشناسان متخصص در هر حیطه حقوقی ارائه خدمات مشاوره حقوقی را تسهیل کرده اند. بهره‌گیری از خدمات مشاوره حقوقی املاک آنلاین می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند تنظیم قرارداد، ارائه خدمات مشاوره حقوقی در هنگام مواجهه اشخاص با فوریت‌های حقوقی بسیار کارساز باشد. در این میان تیم تخصصی مشاورین حقوقی ما با برخورداری از دپارتمان تخصصی مشاوره حقوقی املاک به شیوه‌های مختلف حضوری، آنلاین و تلفنی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهند بود.

 

نتیجه‌گیری

مشاوره حقوقی املاک با هدف آگاهی بخشی حقوقی به اشخاص در زمینه تنظیم معاملات ملکی مانند خرید و فروش آپارتمان، اجاره املاک تجاری و… امروزه در غالب دپارتمان‌های تخصصی به شیوه ای کاملا حرفه‌ای دنبال می‌شود. از آن جا که غالب اشخاص با تمام سرمایه خویش قصد انجام معاملات ملکی را دارند لذا آگاهی از ابعاد حقوقی هر معامله ملکی به جهت پیشگیری از بروز اختلافات احتمالی در آینده و ضرر و زیان‌های مالی جبران ناپذیر ضروری و مهم به نظر می رسد. در این راستا و به منظور برخورداری از مشاوره حقوقی تخصصی در حیطه معاملات ملکی می‌توانید با کارشناسان و مشاورین حقوقی مجرب ما در تماس باشید.

رزرو وقت مشاوره

برای رزرو وقت مشاوره املاک کافی است به بخش رزرواسیون رفته و بر اساس نیاز خود وقت مشاوره دریافت کنید