فرآیند های ثبتی با توجه به راهبردهای هوشمند سازی و الکترونیکی شدن باز تعریف خواهند شد

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7158

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت «مشاورم باش» به نقل از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور،رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر استفاده از شیوه های نوین به منظور ارتقاي سلامت اداری و رضایتمندی مردم تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دکتر حسن بابایی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جریان سفر خود به استان مرکزی و در نشست تخصصی با روسای واحدهای ثبتی استان مرکزی گفت: یکی از شاخص ها  و مولفه های دوران تحول و تعالی در دستگاه قضا الکترونیکی شدن و هوشمندسازی فرآیندها است که باعث کاهش فساد اداری، تسریع و صحت انجام امور می شود.

وی تاکید کرد: هوشمندسازی ، میزان مراجعات مردم را به ادارات قضایی به حداقل می رساند چرا که وقت مردم ارزشمند است و هزینه های حمل و نقل برای مردم بالا است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك کشور اظهار داشت: بحث الکترونیکی کردن اسناد نیز هدفگذاری شده است و با انجام این مهم ، سند در اختیار مردم قرار نمی گیرد و به واسطه بارگذاری در سامانه ، جعل، صدور المثنی و استعلامات منتفی می شود و با کاهش خطای انسانی، موجبات رضایتمندی مردم فراهم خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌ها و سیاست‌های سازمان در دوره تحول و تعالی قوه قضائیه، تکریم ارباب رجوع و جلب رضایتمندی مردم است که همه مدیران و کارکنان ثبت باید آن را سر لوحه امور خود قرار دهند.

شایسته سالاری مبتنی بر دانش ثبتی و اخلاق محوری معیارهای اساسی در انتخاب مدیران آینده ثبتی است

دکتر بابایی معاون رییس قوه قضائیه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با جوانان و نخبگان واحدهای ثبتی استان مرکزی با اشاره اینکه سازمان ثبت نياز به چرخش مدیریتی دارد، گفت: بهره گیری از ظرفیت نیروهای جوان‌ و توانمند در پست‌های مدیریتی این سازمان می تواند تحقق اهداف عالی را سرعت ببخشد.

بابایی افزود: انتظار داریم کارمندان از شیوه های نوین در جهت انجام امور را سر لوحه فعالیت خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه رفاه و معیشت همکاران ثبتی از سیاست ها و دغدغه های سازمان است بیان داشت: 

اقدامات بسیار خوبی در جهت رفاه و معیشت همکاران صورت گرفته است که در آینده نزدیک شاهد آثار آن خواهیم بود.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه باید از خانم های با دانش و لایق در پست های مدیریتی استفاده نمود تاکید کرد: از همکاران انتظار داریم با افزایش دانش خود به صورت کارآمد در خدمت تحقق اهداف سازمان باشند.

وی با اشاره به اهداف تشکیل جلسات دیدار با جوانان و نخبگان واحدهای ثبتی، افزود: در سازمان، اصل بر این است که افراد بتوانند در توسعه و تحول سازمان موثر باشند.

وی خاطرنشان کرد: ثبت باید  توسعه، تحول و تعالی پیدا کند تا سازمان به سازمان پیشرو تبدیل شود و همه باید در تحقق این مهم خود را مسئول بدانند و برای آن تلاش نمایند.

گفتنی است در پایان مراسم از فعالان قرآنی و بازنشستگان شاخص قدردانی شد.

برنامه هفتم توسعه کشور یک فرصت است

دکتر بابایی در نشست با رییس و اعضای کانون سردفتران و دفتریاران استان مرکزی با اشاره به اینکه بازبینی در ساختار دفاتر الزامی است، بیان داشت: ایجاد ساختار منسجم و قوی باید در دستور کار اعضای کانون قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: پیشنهاد مشخص ما در همین رابطه این است که با تشکیل کار گروه های تخصصی شرایط و زمینه تحول و بازبینی در قوانین فراهم شود.

معاون رییس قوه قضاییه با اشاره به برنامه هفتم توسعه کشور به عنوان یک سند بالادستی افزود: سردفتران باید با هم اندیشی از این فرصت استفاده کنند و با مطالعه دقیق و کارشناسی پیشنهادات خود را برای گنجاندن مباحثی در برنامه هفتم توسعه مطرح کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه سردفتران و دفتریاران جزیی از همکاران ما و بخشی از خانواده سازمان هستند گفت: رفع مشکلات فعالان این حوزه را در دستور کار قرار داده ایم و تا حصول نتیجه تلاش هایمان را ادامه می‌دهیم اما لازمه این اتفاق این است که خود سردفتران و دفتریاران یک ساختار منسجم برای خود طرح ریزی کنند.

بابایی گفت: به باور من کانون سردفتران و دفتریاران باید ساختار خوب و حرفه ای و مجموعه اجرایی قوی داشته باشد تا بتوانیم اقدامات خوبی را به صورت مشترک طراحی کنیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت اسناد و املاك كشور باید نقش تسهیل گری داشته باشد بیان داشت: چرا روسا و اعضای سردفتران و دفتریاران برای توسعه سند رسمی ایده و پیشنهادات خود را ارایه نمی کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران را که در جلسه حضور داشتند مورد خطاب قرار داد و با اشاره به اجرای کاداستر زراعی تاکید کرد: گذشته را فراموش کنید و سعی کنید از فرصت ها استفاده کنید و تمام نقل و انتقالات این حوزه را در دفاتر انجام دهید.

لازم به ذکر است در پایان این نشست از سردفتران و دفتریاران بازنشسته تجلیل شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم