[dm-modal]

سردار رضایی: سرقت خُرد از دغدغه‌های مردم است

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7190

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت «مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری دانشجو،سردار “قاسم رضایی” در جمع خبرنگاران در فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: استان تهران به جهت پایتخت بودن یکی از استان‌های مهم کشور است، از سویی شهر‌هایی که در اطراف پایتخت قرار دارند از جایگاه خاصی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه مجموعه انتظامی کشور برای مدیریت این استان فرماندهی (تهران بزرگ، غرب تهران و شرق تهران) را راه اندازی کرده است، تصریح کرد: شرق تهران ۷ شهرستان، ۲ میلیون جمعیت و همچنین مردمانی بسیار گرانقدر و انقلابی دارد؛ خوشبختانه تمامی مسئولان مدیریتی نیز از جنس مردم و در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش می‌کنند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به بازدید امروز از فرماندهی انتظامی ویژه شرق تهران پرداخت و گفت: گزارش‌هایی که طی این مدت توسط مسئولان مربوطه ارائه شده نشان از اشراف کامل این فرماندهی بر موضوعات ماموریتی دارد و تمامی مسئولان شهرستان نیز بحمداله همکاری خوبی با فرماندهی ویژه شرق استان تهران دارند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تقدیم ۳ هزار شهید این منطقه به نظام و انقلاب اسلامی عنوان کرد: با توجه به فداکاری، ایثار و شهادت همکاران در راستای برقراری نظم و امنیت لازم است که موضوعات مهمی از جمله کاهش سرقت به عنوان دغدغه مردم، مقابله با قاچاق مواد مخدر و سلاح‌های غیرمجاز، ساماندهی اتباع بیگانه، برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش و … بیش از گذشته اهتمام شود.

وی ادامه داد: سرقت‌های خرد از دغدغه‌های مردم است؛ بحمداله در این حوزه اقدامات رضایت بخشی انجام شده، اما لازم است که اقدامات مقابله‌ای در این رابطه صورت بگیرد. (اشاره به صنعت و ارتقا ء امنیت در رابطه با پیشگیری از سرقت خودرو و …)

سردار رضایی تصریح کرد: در حوزه ساختمان نیز شهرداری‌ها باید مکلف شوند پروانه ساخت بگیرند و پیوست انتظامی و همچنین پایان کار داشته باشند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: اهتمام به نگهبان محله، توجه به توصیه‌های پلیس، دوربین‌های داخل شهر و … می‌تواند تا حدودی از وقوع سرقت جلوگیری و حتی آن را کاهش دهد.

وی در خصوص مقابله با قاچاق مواد مخدر تصریح کرد: ماده ۱۶ و ۴۱ ضرورت مدیریت این موضوع است؛ در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر نیز بایستی اهتمام ویژه صورت بگیرد و افرادی که در مراکز نگهداری می‌شوند کاملا سلامت به جامعه بازگردانده شوند.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه حمل و نگهداری سلاح جرم محسوب می‌شود تصریح کرد: نگهداری و حمل سلاح و قاچاق آن قطعا خسارات جبران ناپذیری را به جامعه تحمیل خواهد کرد؛ ضمن اینکه حقوق شهروندی را نیز پایمال می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه امنیت خط قرمز پلیس است ادامه داد: مجموعه انتظامی کشور برابر قانون با قاچاقچیان سلاح برخورد خواهد کرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی در ارتباط با ساماندهی اتباع بیگانه گفت: این امر از موضوعات مهمی است که باید مورد اهتمام قرار بگیرد بنابراین به کارگیری این افراد در سازمان‌ها (اتباع غیرمجاز) و… جرم محسوب می‌شود و افرادی که اتباع بیگانه را به کارگیری کنند باید پاسخگو باشند.

سردار رضایی با بیان اینکه در برخورد با اراذل و اوباش مماشاتی نداریم، خاطر نشان کرد: برخورد قاطعانه و جدی با اراذل و اوباش از اولویت‌های مهم است که بحمداله در این رابطه مجموعه فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران موفق عمل کرده است.

وی در ادامه به نمایشگاه دستاورد‌های اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اخلاقی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه نشان از فداکاری مجاهدان در حوزه مقابله با سرقت، برخورد با اراذل و اوباش و … دارد؛ ضمنا امروز عملکرد فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها رو به جلو است.

گفتنی است، اهتمام به مسیر‌های پرتردد و پرترافیک به سمت شهر‌های شمال کشور و رفع معضل ترافیک و مطالبه گری از دولت و مجلس انقلابی در راستای حل مشکلات موجود در این حوزه از دیگر مواردی بود که جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به آن اشاره کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *