[dm-modal]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: صدور سند مالکیت بیش از ۹۶ درصد اراضی ملی/ سند حرم رضوی صادر شد

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7446

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی،معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تاکنون ۹۶ درصد از اراضی و عرصه‌های ملی دارای سند مالکیت حدنگاری شده و تا دو ماه آینده متعهد می‌شویم که ۴۰۰ سند حدنگاری باقیمانده نیز صادر شود.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حسن بابایی روز یکشنبه در نخستین همایش ایده‌های تحول آفرین ثبتی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ارایه گزارش تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پرداخت و افزود: با تشکیل قرارگاه شهید سلیمانی در همه استان‌های کشور،۱۳۰ میلیون هکتار از عرصه‌های ملی دارای سند حدنگاری شده است که این اقدام مانع از کوه‌خواری، جنگل‌خواری، زمین‌خواری و ساحل‌خواری می‌شود و تکلیف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در برنامه ششم توسعه حدنگاری ۱۱۰ میلیون هکتار عرصه‌های ملی بود که ۲۰ میلیون هکتار فراتر از تعهد عمل کرده‌ایم.

وی اظهارداشت: بیش از ۵۰ درصد از روستاها و شهرها دارای سند حدنگاری شده و مقرر است تا پایان سال جاری این میزان افزایش یابد تا به حد مطلوب برسد.

وی ادامه داد: اکنون سند حرم رضوی و اراضی آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد جمکران نیز صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: علاوه بر ثبت سند حدنگاری ۶۰ متری سواحل شمال، جنوب و دریاچه ارومیه به مساحت ۱۸ هزار هکتار، همچنین بستر قطعی رودخانه‌های زاینده‌رود ، دز، کارون، کرخه و مارون نیز ثبت شده است.

بابایی افزود: سند مالکیت اراضی و املاک متعلق به وزارت دفاع در مجموع به مساحت بیش از ۲۳۹ هزار هکتار از جمله پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی به مساحت ۹۰۰ هکتار، پایگاه عقاب در عسلویه ، پایگاه دریایی ارتش و پایگاه نیروی دریایی سپاه در مجموع به مساحت ۵۳۰ هکتار صادر شده است.

وی ادامه داد: سند مالکیت بیش از ۲۷۳ هکتار از اراضی و املاک متعلق به وزارت نیرو ، بیش از یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی و املاک کمیته امداد امام خمینی همچنین بیش از ۱۵۵ هکتار املاک و اراضی موقوفه صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به ۱۴ جزیره در استان هرمزگان، اظهارداشت: تاکنون برای هشت جزیره سند مالکیت حدنگاری صادر شده و صدور سند برای مابقی جزایر نیز در دست اقدام است.

بابایی افزود: حدنگاری در منطقه آزاد جزیره کیش و جزایر اقماری آن به صورت کامل انجام شده و ارائه خدمات ثبتی در بستر حدنگاری انجام می‌شود همچنین برای دو سوم جزیره قشم نیز در اجرای قانون جامع حدنگار اسناد مالکیت صادر شده است.

وی گفت: سند مالکیت بستر تالاب‌های انزلی، گاوخونی و جازموریان به مساحت بیش از ۱۴۳ هزار هکتار صادر شده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد ادامه داد: در سه ماه اخیر ۲۷ میلیون و ۹۸۳ هزار مورد خدمت الکترونیکی ارائه شده که حاکی از رشد ۵۰ درصدی است.

وی با بیان اینکه ثبت اسناد در حوزه الکترونیک قدم‌های مثبتی برداشته است، گفت: بیش از ۲۵ سامانه تخصصی و ۱۳ سامانه عمومی راه اندازی کردیم.

بابایی افزود: در سه ماه اخیر ۸۷۷ هزار و ۸۹۶ فقره سند مالکیت صادر شد که در مدت مشابه رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *