[dm-modal]

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کرد: اجرای کاداستر اماکن مذهبی سوریه با کمک ایران

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7401

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری ایلنا، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با سفیر سوریه گفت: به زودی تفاهمنامه همکاری ایران و سوریه در زمینه اجرای کاداستر اماکن مذهبی، زیارتی، تاریخی و فرهنگی کشور سوریه منعقد می شود.

به گزارش ایلنا، حسن بابایی در نشست با سفیر سوریه ضمن ابراز خردسندی از این دیدارگفت: این دیدار فرصت خوبی را فراهم کرده که جنابعالی با پیشرفت های این سازمان در زمینه کاداستر آشنا شوید و مصمم هستیم در تهیه نقشه های توصیفی به کشور سوریه کمک کنیم.

بابایی ادامه داد: ما با تمام توان و در راستای توسعه سوریه در حوزه کاداستر شهری، روستایی، اراضی ملی و مبحث مالکیت فکری و ثبت شرکت‌ها برای تحقق دولت الکترونیک حاضر به همکاری هستیم و امیدواریم در آینده نزدیک با اعزام تیم کارشناسی و فنی سازمان به کشور سوریه اجرای کاداستر اماکن مذهبی و زیارتی را شروع خواهیم کرد.

شفق دیوب، سفیر سوریه در نشست با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: بنده به همراه همکاران امروز خوشحالیم که با شما هستیم و دستاوردهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را در تحقق دولت الکترونیک به شما تبریک می گوییم.

سفیر سوریه با بیان اینکه روابط خوب دو کشور سوریه و ایران بر کسی پوشیده نیست و روابط راهبردی، تاریخی، دوستی و برادری این دو کشور بیش از ۴۰ سال قدمت دارد و با وجود تمامی مشکلاتی که برای بر هم زدن این روابط انجام شده است این روابط روز به روز توسعه می­ یابد افزود: اولا این روابط منعکس‌کننده اراده رهبران دو کشور است، دومآً این روابط در خدمت منافع دو کشور است، سوما این روابط با وجود محور مقاومت در خدمت ثبات و امنیت منطقه است.

وی با اشاره به اینکه روابط دو کشور در سال ۲۰۱۱ شامل حوزه‌های جدیدی شده است بیان کرد: در جنگ صهیونیستی علیه سوریه ما با هم در مقابل تروریسم و تروریست ها جنگیده و شهدای مشترک دادیم و مردم سوریه هیچ وقت شهید حاج قاسم سلیمانی وکسانی را که در کنارشان بودند را فراموش نمی کنند.

سفیر سوریه ادامه داد: در واقع دولت و ملت سوریه قدردان دولت و ملت ایران است و انتظار ما این است که همین طور که در جنگ شهید دادیم، در بازسازی اماکن زیارتی هم شریک باشیم و دولت سوریه آماده است روابط خود را در حوزه علمی، فناوری، گردشگری و دیگر حوزه ها توسعه دهد که این امر خود به سطح روابط سیاسی و استراتژیک ما می افزاید و همکاری در حوزه های این سازمان ارزش افزوده ای برای روابط بهتر دو کشور شمرده می شود و اولین محصول آن تبادل اطلاعات و تجربیات، سفر هیاتها و همکاری در تمامی حوزه های مهم و راهبردی است.

وی افزود: سوریه علیرغم مشکلاتی که با آن مواجه بوده است گام‌های خوبی در هوشمندسازی و رسیدن به دولت الکترونیک برداشته است.

سفیر سوریه با بیان اینکه مکالمات این نشست به دمشق منتقل می‌شود اظهار کرد: مطمئنا توجه ویژه ای توسط مقامات صورت خواهد پذیرفت و از دکتر بابایی و همکاران محترم ایشان تشکر می کنیم و برای همکاری دو کشور در حوزه‌های ثبت اسناد و املاک سپاسگزاریم و سفارت سوریه کاملاً در خدمت شما و توسعه روابط دو کشور است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: امیدواریم که عرصه های مقاومت و دفاع، امروز به عرصه های سازندگی تبدیل شود و بحث تولید علم و دانش استمرار یابد.

بابایی با اشاره به اینکه وظایف این سازمان با سه وزارتخانه در سوریه در ارتباط هست ادامه داد: ما آمادگی کامل داریم که در پرتو سیاست های کلان کشور مبتنی بر همکاری‌های همه‌جانبه، تفاهم نامه ای را در حوزه های مالکیت فکری، ثبت شرکت ها، کاداستر، برگزاری دوره های آموزشی و انتقال دانش منعقد کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *