[dm-modal]

رئیس سازمان تعزیرات مطرح کرد؛ مجازات‌ها با موافقت سران قوا افزایش یافته است

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7295

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری مهر،رئیس سازمان تعزیرات گفت: مجازات‌ها با موافقت سران قوا افزایش یافته و اکنون دارای بازدارندگی است وعلاوه بر اختیار پلمب برای هر مرتبه تخلف، ضریب پنج جریمه نقدی تعیین شده در قانون لحاظ می‌شود.

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات در برنامه پل مدیریت رادیو تهران، گفت: مجازات‌ها با موافقت سران قوا افزایش یافته و اکنون دارای بازدارندگی است و علاوه بر اختیار پلمب برای هر مرتبه تخلف، ضریب پنج جریمه نقدی تعیین شده در قانون لحاظ می‌شود و از امروز بناست که در کنار نظارت بر مراکز تولید مهم، موضوع پلمب اصناف متخلف و برخورد حداکثری با متخلفان برابر قانون نیز در دستور کار قرار گیرد.

اصانلو با اشاره به فعالیت رؤسای شعب پرونده‌های مهم و ملی گفت: یکی از رؤسای شعب ملی امروز در استان قزوین حضور یافت و کارخانه شوینده‌ای که بدون ضابطه افزایش قیمت داشت رسیدگی و ملزم شد قیمت ۵۰۰ هزار کارتن شوینده را اصلاح و عرضه کنند.

وی با اشاره به اصلاح آئین نامه سازمان تعزیرات و افزایش اختیارات با موافقت سران قوا به منظور حضور مستمر در بازار با توجه به رویکرد دولت انقلابی، اضافه کرد: در ایام نوروز ۵۰ هزار گشت مشترک انجام‌شده که منظور از گشت، حضور رئیس شعبه تعزیرات به همراه بازرسان در محل‌های احتمالی وقوع تخلف برای صدور حکم در محل است.

معاون وزیر دادگستری گفت: بر اساس قانون و مصوبه اختیارات سران قوا هر کالایی که ضبط می‌شود، حکم الزام به عرضه صادر می‌شود و جریمه می‌شود و اگر شاکی خصوصی داشته باشد، حق او به وی اعاده می‌شود.

اصانلو گفت: قرار هست که رسیدگی به پرونده تسریع شود و مجازات‌ها بازدارنده باشد بنابراین مردم و کسبه عزیز اگر کسی به اسم تعزیرات مراجعه کرد، کارت شناسایی مشاهده کنند و بدانند که حضور رئیس شعبه تعزیرات همراه بازرسان با ماشین آرم دار سازمان تعزیرات است.

رئیس سازمان تعزیرات در پاسخ به این سوال مردمی که مصوبه گران کردن کالاها باعث گرانی است، گفت: چیزی که در ستاد تنظیم بازار تصویب شد، در بحث روغن بود که گفتند برخی واحدهای تولیدی که روغن را احتکار و تولید را متوقف می‌کنند، مصوب شد روغن به نرخ جدید به فروش برسد و ما به التفاوت به حساب هدفمندی یارانه‌ها واریز شود که برخی سودجویان این مصوبه را به تمام کالاها تعمیم دادند که این موضوع مورد نقد ما نیز بود.

وی اشاره کرد: ما در جنگ هستیم و یک بخش از جنگ، جنگ اقتصادی است و بخش دیگر جنگ روانی که سعی کردیم برنامه‌های سازمانی را پیش ببریم و در کنار آن نیز اطلاع رسانی لازم را نیز انجام دهیم و با عملکردمان به مردم عزیز خدمت کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *