[dm-modal]

تاکید معاون اول قوه قضاییه بر ثبت اسناد رسمی

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7444

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری ایرنا،معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اهمیت ثبت اسناد رسمی گفت: اصلاح امور ثبت برای صیانت از انفال بسیار مهم است و باید با ایده‌های نو و هوشمندسازی فرایندها از کلاهبرداری‌ها جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در نخستین همایش ایده‌های تحول آفرین ثبتی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه با اشاره به کلاهبرداری ناشی از معاملات با اسناد عادی اظهارداشت: امروز جامعه درگیر برخی کلاهبرداری هایی است که ناشی از معامله با اسناد عادی است و باید با ایده‌های نو جلوی فساد و کلاهبرداری گرفته شود و یکی از آنها این است که همه اسناد به صورت رسمی باشد.

مصدق اضافه کرد: به هر حال حاکمیت نیاز دارد برای جلوگیری از کلاهبرداری ها حتما اسناد رسمی باشد و هوشمندسازی یک ضرورت است تا فرایندهای سنتی کنار گذاشته شود و جای آنها را فرایندها الکترونیکی و نوین بگیرد.

مصدق یادآور شد:سازمان ثبت اسناد یکی از سازمان‌های تأثیرگذار در امور قضائی و مسائل مردم است. از زمان تأسیس دایره ثبت در وزارت دادگستری در ده‌ها سال پیش، تغییرات زیادی رخ داده و انتظار این است که تحولی که باید در این سازمان رخ دهد، باید بیش از سایر نهادها باشد.

وی ادامه داد: سازمان ثبت اسناد از جمله سازمان‌هایی است که مستقیم با مردم سر و کار است و به نوعی در خط مقدم است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به خدمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: وظایفی که بر عهده این سازمان گذاشته شده، اجرای مفاد اسناد رسمی، کانون‌های سردفتران، ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌ها است و در همه این محورها سازمان ثبت هر روز پاسخگوی مردم است.

وی با اشاره به هدف غایی سازمان ثبت اسناد افزود: رضایتمندی مردم باید هدف این سازمان باشد. هر کجا دیدیم کار مردم راحت تر انجام می‌شود، معلوم است که سازمان ثبت اسناد پیشرفت داشته است. 

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: مردم صاحبان این انقلاب هستند و هر کاری که انجام می‌دهیم باید در راستای رضایت مردم باشد و در جایی که کار مردم در دست ماست و ما کوتاهی کنیم باید روز قیامت پاسخگو باشیم.

مصدق اضافه کرد: مطالباتی که مردم برای حل مشکلات دارند نیاز به ایده‌های جدید دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *