امسال فراخوان راه‌اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی انجام خواهد شد

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7440

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از سایت اختبار،رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در نشست خبری روز گذشته خود از قصد قوه قضائیه برای انتشار فراخوان راه اندازی دفتر خدمات الکترونیک قضایی جدید خبر داد.

محمد کاظمی‌فرد، معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در نشست خبری که روز گذشته به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد ضمن برشمردن دستاوردهای این معاونت و همین طور اشاره به فعالیت بیش از یازده هزار دفتر خدمات الکترونیک قضایی در کشور، از قصد این قوه برای فراخوان راه اندازی دفاتر جدید در سال جاری خبر داد.

بر اساس این گزارش کاظمی‌فرد در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به خبرنگار تسنیم در خصوص توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قضائی گفت: بیش از ۱۱ هزار دفتر خدمات الکترونیک قضائی در سراسر کشور فعال هستند و امسال قصد داریم فراخوان راه‌اندازی دفاتر جدید را منتشر کنیم تا این دفاتر توسعه بیابند.

هشتمین و آخرین مرحله فراخوان توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مهرماه سال ۱۳۹۷ منتشر شده بود که  بیش از ۹ هزار متقاضی از سراسر کشور در آن ثبت نام کرده بودند.

لازم به ذکر است که جذب متقاضیان تاسیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی از طریق فراخوان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، از طریق بررسی سوابق و صلاحیت های متقاضیان انجام می شود و به این منظور متقاضیان در آزمون شرکت نمی کنند.

طبق ماده ۲۱ آیین‌نامه اجرایی ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و کانون آن‌ها مصوب ۱۳۹۶ صدور پروانه دفتر خدمات الکترونیک قضایی برای این افراد مطلقا ممنوع است:

۱. وکلای دادگستری و مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و کارشناسان رسمی دادگستری

۲. قضات و سردفترانی که به انفصال دائم محکوم شده اند و این محکومیت قطعیت یافته است.

۳. شاغلان به امر تجارت طبق تعریف ماده ۲ قانون تجارت.

۴. کارمندان و مستخدمان دولت و کارمندان مؤسسات عمومی غیردولتی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *