[dm-modal]

افزایش کیفیت آرای قضایی با کمک فناوری‌های نوین/ رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه: سامانه شهود از تبانی و سوءاستفاده افراد متخلف جلوگیری می‌کند

رزرو وقت مشاوره

برای دریافت مشاوره از تیم مرکب از بهترین مشاوران حقوقی، قضایی، ثبتی و روانشناسی کافی است درخواست خود را ثبت کنید

لینک کوتاه مطلب

https://www.moshaverambash.com/?p=7321

اشتراک‌گذاری:

اشتراک‌گذاری:

شاید برای شما کاربردی باشد

درخواست مشاوره

به گزارش سایت«مشاورم باش» به نقل از خبرگزاری میزان،محمد کاظمی فرد در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه در راستای اجرای سند تحول قضایی و به منظور ثبت اطلاعات هویتی شاهد، سامانه شهود و مطلعین ایجاد شده است، تاکید کرد: این سامانه فردی که به صورت حرفه ای اقدام به شهادت می‌کند را شناسایی و پس از ثبت اطلاعات این فرد، در زمان رسیدگی قاضی از هویت فرد مطلع و این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی افزود: این سامانه به صورت خودکار تعداد دفعاتی که یک شخص به عنوان شاهد در تمام محاکم کشور حاضر شده را ثبت می‌کند و در هنگام ثبت مجدد آن شخص به عنوان شاهد، قاضی هشدار این موضوع را از طریق سامانه دریافت می کند.

کاظمی فرد در ادامه با بیان اینکه در این سامانه ۸ هزار نفر شناسایی شدند که بیش از ۳ بار اقدام به شهادت کرده اند، گفت: استفاده از این سامانه در اتقان آرا بسیار تاثیر گذار است و از تبانی افرادی که قصد سوءاستفاده دارند جلوگیری می کند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با تاکید براینکه استفاده از این سامانه باعث می شود که روند تحقیقات و دادرسی ها به انحراف نرود ،گفت:این اقدام در راستای سند تحول و هوشمند سازی قوه قضاییه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با بهره گیری از فناوری های نوین کیفیت تصمیمات قضایی افزایش پیدا می کند ،گفت:سامانه شهود کیفیت آرا را افزایش می دهد و از تبانی و سوءاستفاده افراد متخلف جلوگیری به عمل می آورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *